Virtualizace


 
Virtualizace 

Z hlediska správy a bezpečnosti má virtualizace jednoznačně pozitivní efekt.  Virtuální servery lze kompletně zálohovat, včetně dat a aplikací na nich běžících. Tyto zálohy lze takřka ihned obnovit nebo v případě nutnosti (např. poruchy) migrovat na nový server, což výrazně zkracuje dobu, po kterou jsou dané služby nedostupné. Koncentrace všech serveru na jednom zařízení rovněž snižuje nároky na údržbu a správu tak zvládne menší počet lidí v kratším čase.

Technologie virtualizace nabízí možnost hostovat na serveru i koncová PC uživatelů. Virtualizace PC a desktopů nabízí mimo jiné velké snížení nákladů na nákup koncových zařízení. Ta jsou v tomto případě pouhými zobrazovači s minimálními nároky na výkon. Veškeré výpočetní operace se vykonávají na serveru.

Virtualizace může pomoci i v případě, že využíváte nějakou starší aplikaci, která běží pouze ve starším operačním systému a nechcete kvůli tomu provozovat jinak nevyužitý speciální počítač. Typickým příkladem je virtualizace Windows XP na počítači s jiným, zabezpečeným systémem.

Přínosy virtualizace

Virtualizace přináší celou řadu výhod:  

- snížení nákladů na pořízení hardware
- snížení výdajů za provoz a servis hardware
- mnohonásobné  zvýšení efektivity následné správy IT.  
Přehled starších článků | Autor: ITS Office | Počet přečtení: 5093x


Kontakt

ITS Office Technology, spol. s.r.o.
Těšínská 288
Šenov 739 34
Česká republika

Mobil:   +420 773 885 883
Tel:        +420 597 723 103
Fax:       +420 597 723 102

E-mail: info@itsoffice.cz

www.itsoffice.cz

 
ITS Office